Boru Tipi Radyant Isıtıcı Tamir Servisi

Boru Tipi Radyant Isıtıcı Tamir Servisi Radyan ısıtma sistemleri 1950’lerden beri dünyada hem endüstriyel hem de ticari tesislerde kullanılmaya başlayan ve 1990’lı yıllarda ülkemizde de kullanılmaya başlayan bir ısıtma sistemidir. Gittiğiniz bir çok kafe ve işletmede görmeniz mümkün olan bu ısıtıcı sitemlerinin kullanımı hızla artmaktadır. Geleneksel ısıtma sistemleri ile radyan ısıtma sistemlerinin prensipleri birbirinden farklıdır ve bu fark özellikle yüksek mekanlarda ve açık hava ısıtmasında bir çok avantaj sağlamaktadır.

Radyan ısıtma sitemlerindeki temel prensip ışıma ile ısı transferidir ve oldukça basittir. Yakıcı hazne içerisinde yanan gaz vakumlu bir fan kullanılarak kuvars kaplı borular içerisinde ısısını boruya aktararak ilerlemesi sağlanır ve boruda bulunan reflektörler sayesinde yansıtılarak zemine iletimi sağlanır.

Boru tipi radyan ısıtıcı tamir servisi fan arızası durumunda, asla bozulan motoru sardırmaya çalışmamalı ve değişim yaparken asla yan sanayi ürün kullanmamalıdır. Kullanılan fan hassas ayarda bir parça olup yan sanayi bir ürün kullanmanız durumunda ısıtıcının verimini düşürmekle beraber yanlış yanma sonucu ortamda zehirli gaz yayımına neden olması çok yüksek bir olasılıktır.

Bu ısıtıcı sistemleri LPG, LNG, DİZEL ve doğal gaz ile çalışabilir. Kalitesiz malzeme kullanımı ve yanlış kullanım nedeniyle boru tipiradyanısıtıcıların kullanım ömrü kısalabilmektedir. Bu nedenle bakım ve montajınızı güvenilir bir tamir servisine yaptırmalısınız.

Radyan Isıtıcı Çeşitleri

• Düşük yoğunluklu radyan ısıtıcılar:
200-815 derece arasında yüzey sıcaklığı olan ısıtıcılara denir. Çeşitli tiplerdeki borulu ısıtıcılar ve ev tipi elektrikli ısıtıcılar bu kategoride yer alır. Boru tipi radyan ısıtıcıları iki ana baslığa ayırmak mümkündür. Tek yakıcılı borular ve çok yakıcılı borular olarak ikiye ayrılırlar.

Tek yakıcılı borulu randyan ısıtıcılar düz tip ve U-tip olmak üzere iki çeşitten oluşurken, çok yakıcılı olanlar 4 tip dir. Bunlar D, E,F, H tipi çok yakıcılı borulu radyan ısıtıcılardır.

• Yüksek yoğunluklu radyant ısıtıcılar:
Radyan yüzey sıcaklığı 815 derecenin üzerindeki ısıtıcılaryüksek yoğunluklu randyan ısıtıcı sistemleri sınıfına girer.

Boru Tipi Radyant Isıtıcı Tamir Servisi” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir