Doğalgazlı Cihazı Lpg Cihaza Dönüştürme Servisi

Doğalgazlı cihazı Lpg cihaza dönüştürme servisi çalışma prensibi olarak endüstriyel tipi ocakların isteğe bağlı şekilde doğalgazdan Lpg’ye ve Lpg’den ise doğalgaz’a dönüştürme işlemlerinde hizmet sunmaktadır.

Tüplü ocaklar artık yerlerini Lpg ve doğalgaz ile çalışan ocaklara bıraktılar. Gelişen teknoloji ile beraber ocakların çalışma prensipleri Lpg ve doğalgaz olmak üzere iki farklı şekilde değiştirilebiliyor.

Doğalgazlı Ocak Lpg’ye Nasıl Dönüştürülür

• Doğalgazdan Lpg’ye dönüşüm servis ekibi ilk olarak, gerek duyulan enjektör takımını tespit etmelidir. Bu işlem için ise cihazın marka ve modeli önem arz etmektedir. Gerekli incelemelerin ardından ihtiyaç duyulan enjektör takımı temin edilir.
• Enjektör memeleri dediğimiz gaz çıkışının gerçekleştiği parçalar değiştirilir ve gaz ayarı yapılır.
• Doğalgaz hortumu hasar ve arıza açısından incelenir. Enjektör takımı test edilir. Gerekli sağlamalar yapıldıktan sonra ocağın bağlantı kısımları macun yardımı güçlendirilir ve ocak sabit bir şekilde monte edilir.
• Dönüştürme işlemi hizmeti sunan servis ekibin kullanmakta olduğu doğalgazdan lpg ye dönüştürme seti kaliteli olmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonra ocak çalıştırılır ve gaz dedektörü kullanılarak gaz kaçağı olup olmadığı incelenir.

Dönüştürme İşlemi Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Dönüştürme işlemini gerçekleştirecek olan teknik servis ekibi tecrübeli ve güvenilir olmalıdır. Dönüştürme işlemi sırasında kullanımı gerçekleştirilecek aparat ve ekipmanlar cihazların model ve markalarına göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple ekibin getirdiği doğalgazdan lpg ye dönüştürme seti cihazınıza uygun olmalıdır
• Dönüştürme işlemi sırasında ve sonunda gaz kaçağı kontrolleri yapılmalıdır.
• Gaz ayarı yapılırken cihazın marka ve modeli göz önünde bulundurulmalı ve doğru talimatlar uygulanmalıdır.
• Dönüştürme işlemi esnasında dedantör test edilmeli ve herhangi bir arıza durumu söz konusuysa, yerinde değişim uygulanmalıdır.

Genellikle doğalgazdan Lpg’ye dönüştürme işlemi tercih ediliyor olsa da, teknik servis ekipleri lpg doğalgaz dönüşümü hizmeti de sunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir