Doğalgazlı Sanayi Fırını Tamiri

Doğalgazlı Sanayi Fırını Tamiri Endüstriyel kuzineler oldukça büyük ve sanayi tipi çoklu pişirme ekipmanlarından oluşan cihazlardır. Bu nedenle cihazınız ile ilgili bir problem yaşadığınızda endüstriyel kuzine tamir bakım servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Endüstriyel Kuzine Ocak Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Endüstriyel mutfakların temel yapı taşlarından olan endüstriyel kuzineler büyük ebatlara, yoğun sirkülasyonlu ortamlarda kullanılmak üzere, paslanmaz çelikten ve ev tipi cihazlara göre daha dayanıklı malzemelerden üretilen sistemlerdir. Oldukça uzun ömürlü bir kullanım için tasarlanmaktadırlar. Kuzine ocaklar genellikle LPG veya doğalgaz ile çalışır fakat, elektrikli sistemlerde kullanılmaktadır.

Mutfak tezgahı gibi bir yüksekliğe sahip olan bu cihazlar birden fazla yemek pişirme özelliğine sahiptir. Alt bölmelerinde fırın ve vakumlu dolapla bulunur ve bu cihazlara genel olarak endüstriyel kuzine ocak denir. Gün içerisinde çok sayıda müşteri ağırlayan kafe, restoran, otel gibi işletmelerde endüstriyel mutfak ürünleri tercih edilmektedir.

Bu çok tercih edilen mutfak ekipmanlarından biri de periyodik bakıma ihtiyaç duyan ve oldukça maliyetli olan bu endüstriyel kuzenilerdir. Kuzineler oldukça maliyetli olmasından dolayı uzun süreli kullanım isteğini karşılamalıdır ve uzun süreli kullanım için periyodik bakım ve onarımlarının yaptırılması gerekmektedir. Aksi taktirde cihazın ömrü ciddi manada kısalır.

Tamir ve Bakım

• Brülörler kontrol edilir ve bir arıza olup olmadığına bakılır.
• Gaz kaçağı olup olmadığı gaz musluklarına bakılarak kontrol edilir.
• Cihazda veya cihaz parçalarında herhangi bir arıza veya kaçak olup olmadığına bakılır eğer varsa bu kaçak tespit edilir ve bakım ve onarımı gerçekleştirilir.
• Genel tüm ayarlarına bakılır ve oluşabilecek arızalar tespit edilir önlem alınır.

Bakımı ve tamirinin düzenli ve özenle yapılması gereken endüstriyel mutfak sistemlerinin periyodik bakımları ihmal edilmemeli ve alanında iyi tamir bakım servisleri ile çalışılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir