Elektrikli Döner Ocağı Tamir Servisi

Elektrikli Döner Ocağı Tamir Servisi olan firmamızda arızalanan ve bakımı gelen tüm ocakların tamir ve bakımı profesyonel ekibimiz tarafından titizlikle yapılmaktadır. Genel olarak döner ocakları, büyük yemek firmaları ve toplu yemekçilik işi yapan restoran, işletme, büfe ve turistik tesislerde tercih edilir. Elektrikli döner ocaklarının uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi için cihaz, iş bitiminde fişten çekilerek kapatılmalıdır.

Temizliğinin ve bakımının ise günlük yapılması gerekmektedir. Bu elektrikli döner ocakları 24 derecelik çalışma sıcaklığına sahip ortamları isterler. Kendi çalışma sıcakları ise 0’ın altında eksi 10 ile 0’ın üstü 50 derecede olmalıdır. Genellikle elektrikli döner ocakları kullanım süreleri 10 seneye tekabül etmektedir.

Elektrikli döner ocaklarının bakımı ve temizliği

Elektrikli döner ocağı bakımı ve temizliği için ilk olarak cihazın elektrikle olan bağlantısı kesilir. Ayrıca cihazın günlük bakımı ve temizliğinin haricinde altı ayda bir olmak üzere periyodik bakımının yaptırılması gereklidir. Günlük bakımı ve temizliğinde cihaz, yumuşak bir bez yardımı ile ılık sabunlu su kullanılarak kirleri ve yağları donmadan temizlenmelidir. Asla tazyikli su ve buhar basıncı kullanılarak temizleme yapılmamalıdır.

Eğer böyle bir temizleme yöntemi kullanırsanız arızalı rezistansı olan elektrikli bir döner ocağınız olur. Ayrıca temizleme işlemi sırasında havalandırma deliklerine su değdirilmemelidir.  Temizliği yaparken motor kısmına su ya da herhangi yabancı bir cisim kaçırılmamalıdır. Ocağın üst tepsisinin kokudan temizlenmesi için ise belirli aralıklar ile günlük temizleme yapılmalıdır.

Bütün bu bakım ve temizlik konusunda dikkat sağlandığı halde cihazda tehlike oluşturacak bir durum ile karşılaşılırsa elektrikli döner ocakları tamir ve bakım servisimizden destek alabilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki; cihazı ilk kullanımdan önce dış yüzeyini ve tepsi yağ haznesini sıvı temizlik maddeleri ve bir sünger yardımı ile güzelce temizlemelisiniz. Asla kimyasal temizleyici kullanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir