Endüstriyel Kuzine Tamir Bakım Servisi

Endüstriyel Kuzine Tamir Bakım Servisi Endüstriyel fırınlar, adından da anlaşılabileceği üzere endüstriyel alanda kullanılan fırınlardır. İçine yüklenen malzemenin sıcaklığını yükseltmek, belli bir sıcaklıkta tutmak veya pişirmek için tasarlanmış sistemlerdir. Evde kullanılan fırınlardan farklı olan sanayi tipi fırınlar, mekan sahibinin tüm ihtiyacını karşılayacak kapasite, donanım ve boyuta sahip olmalıdır. Sanayi tipi fırınlar, ev tipi fırınlara göre daha fazla ısı akışı sağlar. Sanayi fırınlarında üç yakıt seçeneği bulunmaktadır bunlar; elektrikli, çift yakıtlı ve gazlı fırınlardır.

Endüstriyel Fırın Çeşitleri

• Konveksiyon fırınlar
• Deck fırınlar
• Taş fırınlar
• Konveyör fırınlar

Endüstriyel Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Endüstriyel fırın seçerken kullanılacak olan işletmenin ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Fast food gıda hazırlayan bir işletme konveyör fırınları tercih ederken, pizza yada hamur işi yapacak işletmeler taş fırını yad da konveksiyon fırın tercih etmelidirler. Bu adım ürünün isteklerinizi karşılaması açısından oldukça önemlidir. Seçeceğiniz fırının kalitesi ve özellikleri ve yan ürünleri de oldukça önemlidir.

Ürünün geliştirile bilirliği açısından yan ürünleri bulunması gerekir. Farklı bir markadan alacağınız ürünler fırınınızla uyum sağlamaya bilir. Fırının kalitesi, ömrünü etkiler kaliteli ve bakımı düzenli yapılan fırınlar uzun ömürlü ve verimli cihazlardır. Endüstriyel fırınların tamiri için teknik bilgisi yeterli ve bu alanda çalışan ustalar veya uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Gaz ile çalışan bir fırın tercih ediyorsanız fırının doğalgaz kullanarak mı yoksa propan kullanarak mı çalıştığına dikkat edilmesi gerekir. Her profesyonel komplike sisteme sahip cihazda olduğu gibi doğalgazlı sanayi fırın tamiri uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çift yakıtlı sistemle çalışan sanayi tipi fırınlar ise daha fazla özelliğe sahiptir ve daha kaliteli yemekler pişirme olanağı sağlarken başka bir aparat kullanmasını gerektirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir