Lahmacun Fırını Tamiri

Lahmacun Fırını Tamiri

Lahmacun fırını tamiri ve bakımı için düzenli olarak uzman bir ocak tamir teknik servis ekibi ile bağlantı halinde olmak önemlidir. Zira yerinde müdahale edilmesi ile çözülebilecek olan basit arızaların büyüyerek daha büyük arızalara yol açmasını ve üretim planında aksaklık oluşmasını kimse istemez değil mi? Bu sebeple tespit edilen fırın arızaları bekletilmeden tamir edilmeli ve çözüme kavuşturulmalıdır.

Genellikle yüksek voltaj ve benzeri bir sebepten kaynaklı elektrikli lahmacun fırınlarında kısa devre durumu oluşabiliyor veyahut sigorta sistemlerinde önem arz eden arızalar oluşabiliyor. Özellikle elektrik kesintisi durumlarında, elektriğin gelmesi ile beraber cihaz yüksek voltaja maruz kalabiliyor ve elektrikli fırın tamiri gerektiren durumlar oluşabiliyor.

Lahmacun Fırını Arıza Çeşitleri

Lahmacun fırını arızaları, genellikle cihaz türüne göre farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse gazlı bir lahmacun fırını ile elektrikli fırın arızaları farklılık içermektedir.

• Fırında gaz sorunu mevcut ise arka planda dedantör veyahut vana arızası söz konusu olabilir. Daha ayrıntılı açıklamak gerekirse arızadan kaynaklı gaz verilmiyor olabilir ya da ayarlatılan oranın üstünde gaz veriliyor olabilir. Acilen müdahale edilmesi gereken bir tipidir.
• Kullanılmakta olan fırın ile pişirilmiş ürünlerde kuruma veyahut benzeri sorunlar ile karşılama durumlarında genellikle arka planda sıcaklık ayarı arızası bulunur. Fırın sıcaklık ayarı arızasından kaynaklı aşırı ısınarak ürünlerin yanmasına yol açabilir.
• Fırın içi paslanma veyahut is sorunu durumlarında, iç sistem arızaları ön plana çıkmaktadır.
• Doğalgazla çalışan fırınlar ve tüplü fırınlarda sıklıkla gaz çıkışı gözlerinin tıkanması sorunu ile karşılaşılabiliyor. Bu gibi durumlarda fırın nasıl tamir edilir sorusunu odaklanmak yerine acilen uzman bir teknik servis ekibi çağırmalısınız.

Kaliteli bir lahmacun fırını nasıl olmalıdır

Ürün kalitesini arttırmak ve üretim sürecinizden tam verim almak amaçlı kaliteli bir lahmacun fırını kullanmalısınız. Öncelikli olarak tercih edeceğiniz fırın yüksek performansa sahip olmalı ve düşük yakıt harcamalıdır. Zira düzenli bir kullanım gerçekleştireceksiniz, sizin için performans ve yakıt harcanım oranı ilk etkenlerdir.
Fırın hızlı soğuma gerçekleştirerek bir sonraki kullanıma hazır hale gelmelidir. Ek olarak sık arıza çıkarmaması amaçlı cihaz türünü göz önünde bulundurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir