Ocak Doğalgaz Dönüşümü Servis Fiyatları

Ocak doğalgaz dönüşümü servis fiyatları, fırınlı ocaklar için ayrı set üstü ocaklar için ayrıdır. Bu tür ocak doğalgaz dönüşüm işlerinde hortum girişleri, enjektörler ve ocak memeleri gibi kimi parçaların değişiminin yapılması gerekmektedir. İster doğalgazdan tüplü ocağa dönüştürme isterseniz de tüplü ocaktan doğalgazlı ocağa dönüştürme olsun, her ikisi de dikkat isteyen işlemlerdir.

Ocak doğalgaz dönüşümü işlemi

Ocak doğalgaz dönüşümü servisi ustasının yapması gerekenlerden ilki, ocağın elektrik ve gazını kesmek olmalıdır. Bunun yanında eğer ocak sıcaksa soğuması beklenir. Ocağın doğalgaz dönüşümüne geçildiğinde yapılması gereken ilk işlem olarak önce ocağın enjektörünün değiştirilmesi gereklidir. Tornavida ile ocağın bek kapağı ile beki çıkarılır. Çıkarılan eski enjektör yerine yeni olan enjektör takılır. Enjektörün takılmasından sonra ocaktaki kumanda düğmeleri çıkarılır. Tornavida yardımı ile gaz musluklarında bulunan vida çıkarılır. Bu işlemi yapmaktaki amaç, alev boyunun ayarlanmasıdır.

Genellikle kısık alev ile tam alev boyunun arasındaki fark üçte biri kadardır. Ocaklardaki gaz ayarlarının yapılması esnasında alev boyu gibi hususlarda kullanma talimatlarına uyulması en doğru tercih olacaktır. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek ve ocak doğalgaz dönüşümü risklerini ortadan kaldırmak için yapılması gereken tek şey profesyonel ekibimizden oluşan firmamız ile hemen iletişime geçmektir.

Ocak doğalgaz dönüşümünde dikkat edilmesi gerekenler

Ocaklarda doğalgaz dönüşümü yapılırken dikkat edilecek en önemli nokta gaz kaçağı konusudur. Bunu tespit etmek için de en bilinen yöntemler, köpük testi ya da test makinesi kullanımıdır. Ayrıca dönüşüm işleminde kullanılacak enjektör ve doğalgaz memelerinin cihaz ile uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde ocak isli bir şekilde yanacaktır.

Ocağınızın doğalgaza dönüşümünü yaptırmak ve kaçak olup olmadığının tespit edilebilmesi için vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir