Piliç Çevirme Fırın Tamiri

Piliç çevirme fırın tamiri teknik servis ekipleri çalışma prensibi olarak öncelikle cihaz markası ve modelini göz önünde bulundurmaktadırlar. Piyasada, kullanım amacına göre çeşitli markalar tarafından üretimi sağlanan farklı tasarımlar ve özelliklere sahip yığınla piliç çevirme fırın modeli bulunmaktadır.

Genellikle alınan verim oranın yüksek olması ve arıza riski ihtimallerinin minimum seviyede olmasından kaynaklı setüstüLpg ve doğalgaz ile çalışan cihazlar tercih edilmektedir. Lakin periyodik olarak cihazın bakımı gerçekleştirilmezse ve dikkatsiz bir şekilde kullanılırsa bu cihazlarda da arıza riski oranı yükseliyor, çeşitli arızalar ile karşılaşılabiliyor.

Piliç Çevirme Fırın Arızaları Nelerdir

• Brülörde meydana gelen deformasyon ve hasar sonucu brülör alevi sönebilir. Bu tip arızalar parça değişimi ve set üstü ocak tamircisi gerekmektedir. İşin ehli bir tamirci yerinde müdahale ederek cihaza uygun yedek parça kullanımı ile arızalı parçanın değişimini sağlamalıdır.
• Piliç çevirme fırınları boru brülörlü bir ısıtma sistemine sahip olmalarından kaynaklı periyodik olarak bakım ve onarım sürecine girmelidirler. Bakım ve onarım sürecinin dışında kullanıcı kişi, düzenli olarak cihazın iç ve dış temizliğini yapmalıdır. Aksi takdirde cihazın gaz gözlerinde tıkanmalar meydana gelebilir.
• Piliçlerin çevrilmesi sonucu akan yağlar temizlenmediği takdirde cihazın iç sisteminde çeşitli arıza durumlarına yol açabiliyorlar. Cihazın temizlenmemesi sonucu sık karşılan arıza durumları arasında cihazın brülör alevinin sönmesi liste başında yer almaktadır.
• Gaz kaçağı arızaları sıkça gözlemlenmektedir. Arka planda ise cihazın olması gerektiği gibi monte edilmemesi ve enjektör değişimi esnasında cihaza uygun enjektör takımının kullanılmaması gibi çeşitli sebepler yer almaktadır.

Piliç Çevirme Fırın Bakımı Nasıl Olmalıdır

• Kullanmakta olduğunuz cihazın tasarımını ve özelliklerini göz önünde bulundurarak düzenli olarak her gün iç ve dış temizliğini yapmalısınız. Piliçler döndürülürken akan yağları temizlemeli ve yağ birikmesi sonucu oluşabilecek arıza riskini minimuma indirgemelisiniz.
Fırın ve ocak tamir servisi hizmeti sunan güvenilir bir firma ile iletişim haline olarak, periyodik bir şekilde cihazınızın bakımı yaptırmalısınız.
• Piliç çevirme fırınlarında, model çeşitliliği fazla olmasından kaynaklı bakım süreci de değişiklik göstermektedir. Bakım ve onarım işlemi esnasında parça değişimi gerektiği taktirde firma cihazınıza uygun yedek parça temin etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir