Sanayi Fırınları Tamiri

Sanayi fırınları tamiri sürecinde zamanında müdahale ve işin ehli bir fırın tamircisi son derece önem arz etmektedir. Tamir süreci kullanılmakta olan fırının marka ve modeline göre farklılık göstermekle beraber genellikle acil müdahale edilmesi gereken durumlar içermektedir.Genellikle büyük firma ve işletmeler tarafından tercih edilen sanayi tipi fırınlarda zamanla kullanım yoğunluğu ve şekline bağlı bir şekilde iç parçalarda çeşitli arızalar oluşabiliyor.

Gerek iş planının sekteye uğramaması gerekse de bu arızaların daha büyük sorunlara yol açmaması açısından zamanında tespit ve tamir uygulanmalıdır. Tüm bu sorunların önüne geçmek ve beraberinde ilerleyen süreçlere yönelik arıza riskini minimum seviyeye indirgemek amaçlı ise gerek kullanıcı kişi gerekse de fırın ve ocak tamir servisi tarafından periyodik bir şekilde cihazın bakımı yapılmalıdır.

Sanayi Fırınları Bakımı Neden Gereklidir ve Nasıl Yapılır

• Cihaz uzun süreli kullanımlarda ısıya bağlı bir şekilde eskime gösterebilir ve paslanma oluşabilir. Bu tip durumlarda bu cihaz ile pişirilen ürünlerde de kuruma, yanma gibi sorunlar ile karşılaşılabilir.
• Dikkatsiz kullanımlara bağlı bir şekilde cihazın rezonans ve termostat sistemlerinde deformasyonlar oluşabilir. İlerleyen süreçlerde ise cihazda gaz kaçağı arızası oluşabilir. Gaz kaçakları, cihaz içerisinde pişirilmekte olan ürünlere büyük oranda zarar vermekte ve en önemlisi ise yüksek tehlike arz etmektedir. Bu sebep bakım ve onarıma önem verilmelidir.
• Bakım işlemi periyodik bir şekilde uygulanmalıdır. Örnek vermek gerekirse 1 ay veyahut 2 ay arayla ocaklı fırın tamircisi tarafından bakım ve onarım yapılmalıdır.
• Bakım işlemi esnasında cihazın iç ve dış sistemleri incelenir. Hasar ve arıza tespiti için inceleme yapılır. Parça değişimi gerekiyorsa ihtiyaç duyulan yedek parçanın mümkün olduğunca ekonomik ve kaliteli olması gerekmektedir. Unutmayalım, düzenli olarak bakım yaptıracağız.
• Servis ekibi harici her gün düzenli olarak fırının içi ve dışı temizlenmelidir. Fırın üzerinde ocak bulunuyorsa, ocak gözleri incelenmeli ve tıkanıklık söz konusu ise temizlenmelidir.
• Gaz kaçağı riskini sıfıra indirgemek adına düzenli olarak köpük testi uygulanmalıdır. Tedbiri elden bırakmamak adına gaz dedektörü de kullanılabilir.

Sanayi Fırınları Tamir Ekibi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle düzenli olarak o firmayı kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. En azından sürekli olarak firma değişikliği ile süreci ile uğraşmak istemiyorsanız güvenilir ve ekonomik bir ekip tercih etmelisiniz. Firmanın teknik servis ekibi eğitimli ve alanlarında sertifika sahibi olmalıdır. Firmanın onarım işlemlerinde kullanmakta olduğu yedek parçalar kaliteli ve ekonomik olmalıdır. İşlerinizin aksamaması adına, tercih etmiş olduğunuz firma ocak tamir servisi hizmeti de sunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir