Set Üstü Ocak Doğalgaz Dönüşümü

Set üstü ocak doğalgaz dönüşümü yaptırırken bu işlemin alanında uzman olan kişilerce yapılması gerekir. Çünkü eğer işin ehli kişiler tarafından yapılmazsa gaz kaçağı problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenden dolayı set üstü ocak kullanımında bağlantılar yapılırken oldukça dikkatli davranmak zorunluluğu vardır. Dönüşüm işlemine başlanmadan önce bağlayacak olduğunuz doğalgaz sistemleri iyice kontrol edilmelidir.

Doğalgaz borularında herhangi bir kaçak ya da tıkanıklık durumunun olmadığından emin olunmalıdır. Gerekli tüm kontrollerin yapılmasının ardından ihtiyaç duyulan araçlar kullanılarak güvenli bir şekilde doğalgaz dönüşümüne başlanabilir. Bu dönüşüm esnasında kaliteli araçların kullanıldığına dikkat etmek ayrı bir önem teşkil etmektedir.

Set üstü ocak doğalgaz dönüşümünde gerekli olan malzemeler

Her ocak birbiri ile aynı özelliklere sahip değildir. Bu farklılıklardan dolayı da her uygulama ve kullanılan malzemeler farklıdır. Set üstü ocağı doğalgazlı sisteme çevirmek için bazı malzemeler gereklidir. İşte o malzemeler şunlardır:

İşlemi yapabilmek için enjektör takımına ihtiyaç vardır. Enjektör takımların ocağın marka ve modeline göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle enjektör takımı alınmadan önce ocağın marka ve modelinin bilgileri alınmalı, uygun olan takımlar getirilmelidir.

Bununla birlikte doğalgaz dönüşümü yapılacağından dolayı ocağın boruları ile bağlantı sağlayan doğalgaz hortumuna da ihtiyaç vardır. Bu hortuma “ocak flexi” adı verilir.

Dönüşüm işlemi esnasında izlenecek adımlar

• Enjektör takımı içinde bulunan memeler ile enjektörler sökülerek ocağa takılır ve doğalgaz borularıyla bağlantı yapılır.

Ocak dönüşümünde kullanılacak “ocak flexi” nin sağlam olmasına dikkat edilir. Aksi takdirde gaz kaçağı durumları yaşanabileceğinden kişilerin can ve mal güvenlikleri tehlikeye atılmamalıdır.

• Bağlantılar sıkı yapılmalıdır. Bu nedenden dolayı set üstü ocak doğalgaz dönüşümü yapan firmalar içinde bulunan profesyonel ekibimizden yardım istemeniz sizin yararınıza olacaktır.

• Bağlantının bitmesinin ardından farklı bant ve macunlar yardımı ile sabitleme işlemi yapılır.

Bu işlemleri gerçekleştirirken kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Ayrıca Set üstü ocak doğalgaz dönüşüm sorunları ile karşılaşmamak adına montaj işlerinde de dikkatli davranılması gerekmektedir.

Set Üstü Ocak Doğalgaz Dönüşümü” te bir düşünce

  1. Pingback: Set Üstü Ocak Tamiri - Avrupa Ocak Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir