Tavuk Kümesi Radyant Tamiri

Tavuk kümesi radyant tamiri titizlik ve özen gösteren bir iştir. Dikkat edilmesi bazı noktalar bulunmaktadır. Isınma da dahil diğer etkenler düşünüldüğünde planlanması iyi yapılmış kümesler en az girdiyle en fazla ürünün elde edilmesinde önemli rol oynar. Ürün kalitesinin iyi olması daha temiz ve sağlıklı yumurtalar açısından oldukça önemlidir.

Kümeslerde kümesin büyüklüğü, kullanım amacı ve işlevselliğine bağlı olarak birçok ısıtma sistemi tercih edilmektedir. Ancak seçimlerin sağlıklı, kaliteli ve tasarruflu olmasına dikkat edilmelidir. Kümes planlaması yapılırken, kümesin uzunluğu, genişliği, yüksekliği, temeli, çatısı ve arazinin topografik yapısına dikkat edilmelidir. Bu noktalara dikkat edilerek en sağlıklı ısıtma sistemi seçilebilir.

Kümes yapısı eğer uygunsa tercih edilecek en sağlıklı ve ekonomik ısıtma radyant ısıtma sistemidir. Radyant ısıtıcılar güneşle aynı prensipte çalışır. Radyant ısı havayı ısıtmadan direkt olarak hayvanlara ve kümesin en gerekli bölgelerine dağılır. Böylece kümes kısa bir süre içerisinde yeterli sıcaklığa ulaşmış olur. Ayrıca tabandaki ısı kümesin kurumasını hızlandırarak ortamdaki amonyak miktarını minimum düzeyde tutar.

Tavuk ve hayvan çiftliklerinde sıklıkla tercih edilen radyant ısıtıcı sistemler temiz, kokusuz yanma ve çift alev emniyeti sayesinde oldukça sağlıklı ve ekonomik bir seçimdir. Fakat bu sistemlerde bazen arızalar ortaya çıkabilir. Bu arızalara dikkat edilmeli, uzman olmayan kişilere güvenilmemelidir. Çünkü bir arıza giderilmeye çalışılırken istenmeyen daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Tavuk Kümesi Radyant Bakım ve Onarımı

Oluşabilecek herhangi bir arıza durumunda alanında uzman kişiler tarafından müdahale edilmelidir. Biz de Avrupa ocak tamiri olarak tavus kümesi radyant bakım ve onarım işlerini büyük bir özen ve titizlikle yapıyoruz. İşinde uzman ekibimizle birlikte gerekli onarımları yaptıktan sonra ihtiyaç doğrultusunda periyodik bakımları da gerçekleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir