Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme

Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürme işlemi oldukça zahmetsiz ve kolay bir iştir. Artık her evde doğalgaz olmasından dolayı eski tür tüplü ocakların doğalgazlı sisteme dönüştürülmesi gerekmektedir. Bunun için profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Tüplü ocakların doğalgaza dönüştürülmesi işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar

• Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken ilk husus; bağlantı borularının iyi sıkılmış olması ve gaz kaçağının olup olmadığının tespit edilmesi gerekmektedir.

• Bunun yanında gaz kaçağının tespiti yapılırken eski yöntemlerden olan köpük testinin ya da kaçağı bulmaya yarayan test makinesinin kullanılması daha sağlıklı sonuçlar alınmasına imkân tanımaktadır.

• Ayrıca ocağın alev ayarının doğru yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir.

• Öte taraftan cihazın markası ile doğalgaz memelerinin uyumluluğu göz önüne alınmalıdır.

Tüplü ocaktan doğalgaza ya da doğalgazdan tüplü ocağa dönüşümler yapılabilmektedir. Ama bu işlemin doğalgaz dönüştürme servisinin çağrılarak yapılması gerekmektedir. Kötü bağlantı yapılması, doğalgaz dönüşüm işleminde gaz kaçakları riski taşımaktadır. Tüplü ocaktan doğalgaza dönüştürmede yeni enjektör takımlarının alınması gerekmektedir. Bu takımlar ocağın marka ve modeli ile uyumlu olmadığında sıkıntılar yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra doğalgaz hortumunun da alınması gerekmektedir. Tüm bu bağlantıların yapılmasının ardından ocak sabitlenmelidir. Bu işlem de dönüşüm için kullanılan macun ve bantlarla yapılmalıdır.

Dönüştürme işleminde karşılaşılacak problemler

Dönüştürme işleminde en önemli problemlerden birisi gaz kaçağı olmasıdır. Ayrıca enjektörlerin ocak markası ve modeline uyum göstermemesi, bağlantıların yapılmasının ardından düzgün montaj yapılmaması ortaya çıkabilecek diğer problemlerdendir.  Bunun yanında ocaklarda kimi zaman gözeneklerde tıkanma görülebilir. Bu tıkanıklığın ortadan kalkması için gözenekler temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır.Bu nedenden dolayı Tüplü Ocağı Doğalgaza Dönüştürmehizmeti veren firmamız profesyonel ekibi ve titiz çalışmaları ile siz müşterilerimizi düşünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir